Kategorie

Jak wybrać damską odzież roboczą?

Jak wybrać damską odzież roboczą?

Jak wybrać damską odzież roboczą?

Damska odzież robocza to specjalistyczny wariant ubrań, które mają swoje konkretne zastosowanie. Czym się kierować przy wyborze i na co zwracać uwagę przed złożeniem zamówienia na damskie ubrania robocze?

​Wybór odzieży damskiej roboczej z uwagi na materiał

Damska odzież robocza powinna być dopasowana do warunków, w jakich przyjdzie w niej pracować. Można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje materiałów, które wykorzystuje się przy produkcji ubrań roboczych. Są to: bawełna, włókna sztuczne oddychające i syntetyczne nieoddychające.

Bawełniane ubrania robocze zwłaszcza spodnie damskie robocze sprawdzą się najczęściej w pomieszczeniach na zewnątrz, gdzie panuje umiarkowanie niska wilgotność i średnia temperatura. Jeśli jest duża wilgotność i panują wysokie temperatury – wtedy warto zdecydować się na zakup damskiej odzieży roboczej ze sztucznego materiału. Najbardziej sprawdzą się wówczas ubrania robocze przepuszczające powietrze i odprowadzające pot. Z kolei w dni deszczowe warto mieć na sobie odzież roboczą wykonaną z nieoddychającego tworzywa sztucznego, na przykład z ortalionu.

​Dobór damskiej odzieży roboczej ze względu na zastosowanie

Odzież robocza dla kobiet powinna być dopasowana, gwarantująca wygodę podczas pracy, jak również wytrzymała i odporna na zabrudzenia. Można wyróżnić na przykład tereny zielone, gdzie wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednią kurtkę, nieprzemakalny płaszcz i obuwie, a także w specjalne, ochronne rękawice.

Inny komplet ubrań roboczych dla kobiet będzie potrzebny w sklepie, w magazynie, w hurtowni, czy na produkcji. Taka odzież powinna mieć wysoką jakość, a także sprostać wymogom obowiązującym na danym stanowisku pracy z uwagi na BHP.


Leave a Reply