Kurtki Robocze Męskie

Kurtki Męskie Robocze 

Wiele stanowisk pracy jak np. pracownik budowlany, stoczniowy czy pracownik firmy komunalnej obejmuje swoim zakresem pracę na powietrzu, poza pomieszczeniami zamkniętymi. Część z tych prac wykonywana jest w każdej porze roku, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Wówczas niezbędnym elementem wyposażenia pracownika, który czas pracy spędza na zimnym, mokrym czy wietrznym stanowisku jest odpowiedni ubiór, a właściwie dobra kurtka robocza, spełniająca wymagania norm i przepisów określonych na danym stanowisku pracy. Jej zadaniem jest zapewnienie komfortu termicznego, a także ochrona przed skaleczeniami czy substancjami szkodliwymi. W ofercie naszego sklepu znajdują się kurtki, które trafią gusta każdego pracownika którego stanowisko pracy znajduje się poza pomieszczeniem zamkniętym, zapewniając przy tym odpowiedni komfort termiczny.

Pokazuje 1 - 41 z 41 elementów
Pokazuje 1 - 41 z 41 elementów

Kurtka robocza - na co zwrócić uwagę?

Wybierając kurtkę roboczą warto zwrócić uwagę czy kurtka robocza jest ocieplana i wodoodporna. Ma to duże znaczenie jeżeli pracownik ma wykonywać swoje obowiązki również przy niskich temperaturach zewnętrznych i deszczowej czy śnieżnej pogodzie. Kurtka robocza ocieplana, zimowa powinna charakteryzować się odpornością na śnieg i deszcz jednocześnie odprowadzając wilgoć na zewnątrz. Przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych dobrze sprawdza się kurtka robocza softshell, która charakteryzuje się wspomnianymi właściwościami, a przy tym jest wygodna i nie krępuje ruchów. Istotna jest również obecność elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo pracownika, wpływając na jego widoczność po zmroku, który zimową porą następuję o dość wczesnej porze. Na funkcjonalność kurtki wpływa także obecność kieszeni, co umożliwia trzymanie potrzebnych narzędzi i mniejszych elementów "pod ręką", a to z kolei znacznie usprawnia pracę. Warto też zwrócić uwagę czy kurtka ma przedłużany tył, ściągacze przy mankietach i dole kurtki, a także kaptur, który będzie dodatkową ochroną głowy i karku podczas deszczu, mrozu czy wiatru.

Dodatkowe funkcje w kurtkach roboczych

Wspomniane wcześniej elementy to minimum, które musi zapewniać dobra kurtka robocza zimowa. Producenci jednak stosują co raz więcej dodatkowych funkcji w kurtkach, czyniąc je jeszcze bardziej praktycznymi i funkcjonalnymi. Można znaleźć kurtki robocze z odpinanymi podpinkami, dzięki czemu nadają się do noszenia zarówno w niskich temperaturach jak i podczas cieplejszych dni. Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie w kurtce roboczej odpinanych rękawów, co daje możliwość uzyskania funkcjonalnej kamizelki. Często stosowane są także dodatkowe wzmocnienia np. na łokciach.

Rynek kurtek roboczych jest naprawdę szeroki, dzięki czemu z łatwością można wybrać kurtkę dla pracownika, bez względu na jego wiek czy budowę ciała. W naszym sklepie można zakupić kurtki, w których każdy pracownik będzie czuł się komfortowo.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kurtek roboczych w sklepie https://www.firifiri.pl/pl/, a także z pozostałym asortymentem sklepu.